Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Albayrak Grubu, 1995 yılında yayın hayatına başlayan, Türkiye’nin en saygın gazetelerinden Yeni Şafak’ı Mayıs 1998’de bünyesine katarak medya sektörüne adım attı.

“Türkiye’nin birikimi” sloganıyla her gün okuyucusuyla buluşan Yeni Şafak, demokratikleşmeye ve siyasete sahip çıkan duruşuyla, millî ve manevi değerlere uygun, cesur ve dürüst yayıncılık anlayışıyla Türkiye’nin en etkili gazeteleri arasında yer alıyor.

Türkiye ve dünya gündemini 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde ekranlara yansıtan TVNET ise 2007 yılında kuruldu. TVNET, haber programlarıyla söylenmeyenlere dikkat çekiyor; kültür sanat, eğitim, sağlık ve hayata dair bilgilendirici yayınlarıyla da farklılığını ortaya koyuyor.

Dergi yayıncılığına 2012 yılında başlayan Albayrak Medya, aylık periyotlarda çıkan Derin Tarih, Nihayet, Gerçek Hayat, Z Raporu, Lokma, Cins, Skyroad, Bilge Çocuk ve Bilge Minik’in yanı sıra, iki aylık Post Öykü dergisiyle sektörün liderleri arasında yer alıyor.

2013 yılından sonra dijital alanda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Albayrak Medya, Piri Medya markasıyla yenisafak.com, gzt.com (Arkitekt, Mecra, Zpor, Gazete Manşet, GZTMZT, Jurnal.ist) gibi takibi yüksek platformlarla birlikte, gruba ait tüm yayınların dijital iletişim süreçlerini yürütüyor.

“Yazı kalır” mottosuyla 2018’de yayın hayatına adım atan Ketebe Yayınları ise, Albayrak Medya’nın kitap yayıncılığındaki yeni markası… Romandan şiire, tarihten düşünceye, klasik metinlerden çocuk kitaplarına kadar geniş bir yelpazede eser yayınlayan Ketebe, Türk kültür hayatında kalıcı bir şekilde yer edinmeyi amaçlıyor.

Albayrak Medya bünyesinde yayımlanan gazete, kitap ve dergilerin satış, pazarlama, abonelik ve dağıtım faaliyetlerini yürüten Birlikte Dağıtım ile mecraların reklam satışını gerçekleştiren Reklam Piri de grubun güçlü şirketleri arasında yer alıyor.