ketebe

OKURLARIYLA BÜYÜYEN
BİR KÜTÜPHANE

YAZI KALIR

Her kitabın bir dünya, her kütüphanenin de içinde dünyalar bulunduran bir büyük âlem olduğu düşüncesiyle adına Ketebe Yayınları dediğimiz bir kütüphane inşa etmek üzere 2018 yılının Mart ayında yola çıktık. Amacımız bilgiyi estetikle, hayal gücünü realiteyle aynı çatı altında buluşturmak, ortak insanlık birikimini kendi medeniyetimizin değerleriyle harmanlamaktı. Uluslararası standartları yayıncılık anlayışımızın temeli kabul ederek, ülkemizin dünyaya açılan entelektüel bir markaya sahip olması için her geçen gün üzerine ekleyerek çalışmaya devam ediyoruz.

Türk edebiyatının seçkin eserlerine, genç kalemlere, tarihimizin engin zenginliğine meraklıları ve araştırmacıları davet edecek nitelikteki çalışmalara, dünya edebiyatının hem güncel hem de klasik metinlerine, düşünce dünyamızın verimlerine, maneviyat tarihimizin köşe taşlarına ve gün yüzüne çıkmamış değerlerine ev sahipliği yapmak ise yayın politikamızın omurgasını oluşturmaktadır.

Yıllar içerisinde okurlarımızın beklentisine cevap vermek ve güçlü bir edebiyat arayışı doğrultusunda kütüphanemizi büyütmek ve geliştirmek için önemli adımlar attık. Bir yandan “Ketebe Çocuk” ile dünyaca ünlü ve ödül sahibi birçok çocuk edebiyatı yazarı ve çizerinin kaleminden çıkmış birbirinden güzel eserleri dilimize kazandırmaya başlarken; diğer yandan kültür ve edebiyat dünyamızda yankı uyandıracak, hakiki sanatın gücüyle işlenmiş ilham verici hikâyelerle “Ketebe Genç” olarak yeni bir yolculuğa çıktık.

Bizler, Ketebe Yayınları; kitaba, kâğıda ve söze hürmet gösteren bir medeniyetin parçası olarak yolda olmaya devam ediyoruz, her zaman söylediğimiz gibi, Yazı Kalır…

ketebe.com
ketebe