KETEBE 4. YILINDA 500 KİTABA ULAŞTI

KETEBE 4. YILINDA 500 KİTABA ULAŞTI

Dünya standartlarında bir yayıncılık anlayışıyla yola çıkan ve deneyimli kadrosuyla yayın dünyasına kalıcı eserler bırakan Ketebe Yayınları, 3 yılı geride bıraktı. 4. Yılına ‘500. Kitap’la giriyor.

Ketebe Yayınları,’ 4. Yılda 500. Kitap’ temalı Dijital Lansmanıyla, Yazar Serap Ekizler Sönmez’in şehirden 64 tarihi eserin detaylı çalışıldığı Anadolu Selçuklu Sanatının Geometrik Dili’ni kaleme aldığı ‘400. Kitap’ adlı özel baskı eseri okuyuculara sunacak.

Ketebe Yayınları Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, “Bir yayınevi kurmak demek bir kütüphane inşa etmekle aynı şey. İnsanlar kütüphanelerini kurarken titiz oluyor. Bizi, kimliğimizi, kişiliğimizi, ufkumuzu, vizyonumuzu temsil edecek eserlere yöneliyoruz. ” dedi.

Türkiye’nin düşünce birikimini, nitelikli içerik anlayışıyla birleştirerek medya alanında önemli bir kitleye ulaşan Albayrak Medya Grubu, yaptığı kültür hamlelerini, 10 ulusal dergi yayınıyla taçlandırdı. Türkiye’nin önemli edebiyat, sanat ve kültür insanlarını grup çatısı altında bulunan; Cins, Gerçek Hayat, Post Öykü, Derin Tarih, Nihayet, Lokma, Bilge Çocuk, Bilge Minik ve Z Raporu dergilerinde bir araya getirmesinin ardından bir başka önemli adım daha attı. Romandan şiire, tarihten düşünceye, klasik metinlerden özel edisyon çalışmalara kadar geniş bir yelpaze ve yüksek bir frekanstan yayın yapmayı hedefleyen Ketebe Yayınları’nı kuran Albayrak Medya Grubu, Türk kültür hayatında kalıcı bir yer edindi.